AAV Maatschappij M (tweewekelijks) D
ma | di | wo | do | vr | za | zo | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
vm | |||||||
nm | |||||||
av |
van
tot
Begin uur
Eind uur
AAV Maatschappij M (tweewekelijks)
Wat is "een maatschappij"? Wat is mijn rol? Hoe participeer ik aan deze maatschappij? Hoe informeer ik me? Waar kan ik duidelijke en accurate informatie vinden? Hoe zijn andere maatschappijen georganiseerd? Hoe is de staat België georganiseerd en hoe komt het dat dit allemaal zo complex lijkt? Hoe zit dat nu met de Europese Unie? Is België echt wel zo'n welvarend land? Wat is de invloed van media op ons denken?
Naast een theoretische benadering krijgen cursisten op regelmatige tijdstippen taken om zelf allerlei dingen na te gaan. aan de hand van actualiteit worden verschillende maatschappelijke problemen en situaties onderzocht. de cursist leert essentiële vaardigheden op het vlak van autonoom denken en handelen, communicatie en samenwerking, vorming van een positief zelfbeeld en veerkracht, sociaal functioneren, exploratie, het nemen van initiatief en creativiteit, actief burgerschap en sociale integratie.
Volgende thema's komen aan bod:
- politiek. wat is dat? waarom?
- de verschillende staatsvormen (democratie, monarchie, federale staat, republiek, dictatuur, …)
- de Belgische staat en zijn organisatie.
- België en de Europese Unie.
- armoede en welvaart
- media
NIEUW: in deze cursus wordt met 60% afstandsonderwijs gewerkt. Je komt OM DE TWEE WEKEN naar de les, de rest van de leerstof verwerk je thuis aan de hand van taken en leerpaden.
Lesuren | Prijs lessen | Materiaal | Prijs materiaal | Lestempo | Opleidings- cheques |
Educatief verlof |
---|---|---|---|---|---|---|
80 | 0 € | Kopieën | 12€ | tweewekelijks | Ja | Ja |